Web service client (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Test
ru: Тест

en: Weight
ru: Вес

en: Multiple
ru: Множественная

en: Required
ru: Обязательно

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: hidden
ru: скрыто

en: Path
ru: Путь

en: Data type
ru: Тип данных

en: Parameters
ru: Параметры

en: Missing
ru: Отсутствует

en: !name field is required.
ru: Поле "!name" обязательно для заполнения.

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Services
ru: Службы

en: The name %name is already taken.
ru: Имя %name уже используется.

en: Data types
ru: Типы данных

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Properties
ru: Свойства

en: Add more
ru: Добавить еще

en: The human-readable name.
ru: Удобочитаемое название.

en: Please enter a valid URL.
ru: Укажите корректный адрес (URL)

en: Add operation
ru: Добавить операцию
