Web service client (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Multiple
id: Banyak

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: hidden
id: tersembunyi

en: Data type
id: Jenis data

en: Missing
id: Hilang

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Services
id: Layanan

en: The name %name is already taken.
id: Nama %name sudah digunakan.

en: Web services
id: Layanan-layanan web

en: Properties
id: Properti
