Web Service Data (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (38 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: more
cs: více

en: Administration
cs: Administrace

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Options
cs: Možnosti

en: Page
cs: Stránka

en: Desc
cs: Sestupně

en: String
cs: Řetězec

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Position
cs: Pozice

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Apply
cs: Použít

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Structure
cs: Struktura

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
cs: Při vytváření pole %label se vyskytl problém: @message.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
