Web Service Data (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: more
da: mere

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Options
da: Valg

en: Page
da: Side

en: Processor
da: Behandler

en: Desc
da: Faldende

en: String
da: Tekst

en: Arguments
da: Parametre

en: Position
da: Placering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Structure
da: Struktur

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
da: Der opstod et problem under oprettelse af feltinstansen %label: @message.

en: Asc
da: Stigende
