Web Service Data (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: more
fr: plus

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Processor
fr: Processeur

en: String
fr: Chaîne de caractères

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Since
fr: Depuis

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
fr: Il y a eu un problème lors de la création de l'instance du champ %label : @message.

en: Fulltext search
fr: Recherche en texte intégral

en: Replacements
fr: Substitutions

en: Master
fr: Principal
