Web Service Data (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: more
pl: więcej

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enabled
pl: Włączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Options
pl: Opcje

en: Active
pl: Aktywne

en: Page
pl: Strona

en: Processor
pl: Procesor

en: Desc
pl: Malejąco

en: String
pl: Napis

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Position
pl: Pozycja

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Apply
pl: Zastosuj

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Instances
pl: Instancje

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Since
pl: Od

en: Structure
pl: Struktura

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
pl: Wystąpił problem w trakcie tworzenia egzemplarza pola %label: @message.

en: Fulltext search
pl: Wyszukiwanie pełnotekstowe

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Field machine name
pl: Nazwa wewnętrzna pola

en: Master
pl: Główny
