Web Service Data (7.x-1.2) - en to jv translation catalogue (37 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: more
jv: pepaké

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Options
jv: Opsi

en: Active
jv: Aktif

en: Page
jv: Kācā

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Method
jv: Metode

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Default value
jv: Biji gawan

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Structure
jv: Struktur

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
jv: Ana kaluputan nggawé instan field %label: @message.

en: Asc
jv: Urut Maju
