Web Service Data (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (45 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: more
oc: mai

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Options
oc: Opcions

en: Active
oc: Actiu

en: Page
oc: Pagina

en: Method
oc: Metòde

en: Position
oc: Posicion

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Instances
oc: Instàncias

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Structure
oc: Estructura

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
oc: I a agut un problèma al moment de crear l'instància del camp %label : @message.

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: Master
oc: Maître
