Web Service Data (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Processor
fa: پردازشگر

en: Desc
fa: نزولی

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Position
fa: موقعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Structure
fa: ساختار

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
