Web Service Data (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: more
ru: ещё

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Administration
ru: Администрирование

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Options
ru: Опции

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Processor
ru: Процессор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Method
ru: Метод

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Position
ru: Позиция

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: CSS Classes
ru: Классы CSS

en: Apply
ru: Применить

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Instances
ru: Экземпляры

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Since
ru: Создано

en: Structure
ru: Структура

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
ru: Проблема при создании экземпляра поля %label: @message.

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Fulltext search
ru: Поиск по тексту

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной
