Web Service Data (7.x-1.3) - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Processor
kn: ಸಂಸ್ಕಾರಕ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Since
kn: ಇಂದ
