Web Service Data (7.x-1.3) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: more
mr: आणखी

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Options
mr: विकल्प

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Position
mr: स्थान

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Structure
mr: आराखडा
