Web Service Data (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: more
uk: ще

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Options
uk: Опції

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Processor
uk: Обробник

en: Desc
uk: Спад

en: Method
uk: Спосіб

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Position
uk: Позиція

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Default value
uk: Базове значення

en: CSS Classes
uk: Класи CSS

en: Apply
uk: Застосувати

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Instances
uk: Екземпляри

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Since
uk: Після

en: Structure
uk: Структура

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
uk: Помилка створення поля %label: !message

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Connector
uk: Лінія з'єднання

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Fulltext search
uk: Повнотекстовий пошук

en: Asc
uk: Зрост

en: Replacements
uk: Замінники

en: Master
uk: Головне

en: Must contain only lowercase letters, numbers, or underscores
uk: Має містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри й символи підкреслення.

en: Are you sure you want to delete field @field?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити поле @field?
