Web Service Data (7.x-1.4) - en to cy translation catalogue (40 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: more
cy: mwy

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page
cy: Tudalen

en: Method
cy: Dull

en: Arguments
cy: Argiau

en: Position
cy: Lleoliad

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Structure
cy: Strwythur
