Web Service Data (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: more
is: meira

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Options
is: Möguleikar

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Arguments
is: Rök

en: Position
is: Staðsetning

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Structure
is: Uppbygging

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
