Web Service Data (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: more
ja: 続き

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Administration
ja: 管理

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Options
ja: オプション

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Processor
ja: プロセッサー

en: Desc
ja: 降順

en: Method
ja: メソッド

en: Arguments
ja: 引数

en: Position
ja: ポジション

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: is equal to
ja: 以下と等しい

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Instances
ja: インスタンス

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Structure
ja: サイト構築

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
ja: フィールドインスタンス %label を作成中にエラーが発生しました。@message

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
