Web Service Data (7.x-1.4) - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: more
gl: máis

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Options
gl: Opcións

en: Active
gl: Activo

en: Page
gl: Páxina

en: Processor
gl: Procesador

en: Method
gl: Método

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Position
gl: Posición

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: ‹ previous
gl: ‹ anterior

en: next ›
gl: seguinte ›

en: is equal to
gl: é igual a

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Apply
gl: Aplicar

en: « first
gl: « primeira

en: last »
gl: última »

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Instances
gl: Instancias

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Structure
gl: Estrutura

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
gl: Houbo un problema o crear a instancia do campo %label: @message.

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
