Web Service Data (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: more
tr: daha fazla

en: Administration
tr: Yönetim

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Options
tr: Seçenekler

en: Page
tr: Sayfa

en: Processor
tr: İşlemci

en: Desc
tr: Azalan

en: String
tr: Dize

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Position
tr: Konum

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Instances
tr: Örnekler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Since
tr: Başlangıç

en: Structure
tr: Yapı

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
tr: Bir %label alanı oluştururken sorun çıktı: @message.

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
