Wunderground weather (7.x-1.10) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: rain
de: Regen

en: Field
de: Feld

en: Icons
de: Symbole

en: Date format
de: Datumsformat

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Location
de: Ort

en: Temperature
de: Temperatur

en: Wind speed
de: Windgeschwindigkeit

en: Distance
de: Entfernung

en: Miles
de: Meilen

en: Dates
de: Termine

en: Unit of measurement
de: Maßeinheit

en: Kilometers
de: Kilometer

en: Configure this block
de: Diesen Block konfigurieren

en: Feels like
de: Gefühlte

en: @date_format format
de: @date_format-Format

en: Degrees
de: Grad
