Wysiwyg (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (82 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Font
ja: フォント

en: Background Color
ja: 背景色

en: Top
ja: トップ

en: Anchor
ja: アンカー

en: Bottom
ja: ボトム

en: Input format
ja: 入力書式

en: Media
ja: メディア

en: Table
ja: テーブル

en: Select all
ja: 全て選択

en: Basic setup
ja: 基本セットアップ

en: Editor appearance
ja: エディターの外見

en: Cleanup and output
ja: クリーンアップと出力

en: Preformatted
ja: 整形済みテキスト

en: Apply source formatting
ja: ソース整形を適用

en: Editor CSS
ja: エディターのCSS

en: CSS path
ja: CSSパス

en: CSS classes
ja: CSSクラス

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Replace
ja: 置換

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Superscript
ja: 上付き文字

en: Show blocks
ja: ブロックを表示

en: Bold
ja: ボールド

en: Copy
ja: コピー

en: Redo
ja: やり直し

en: Italic
ja: イタリック

en: Editor
ja: エディタ

en: Hide
ja: 非表示

en: Source code
ja: ソースコード

en: Subscript
ja: 添字

en: Indent
ja: インデント

en: Outdent
ja: インデント解除

en: Unlink
ja: リンクしない

en: Bullet list
ja: 箇条書きリスト

en: Blockquote
ja: ブロック引用

en: Print
ja: 印刷

en: Underline
ja: 下線

en: Cut
ja: カット

en: Paste
ja: 貼付け

en: About
ja: アバウト

en: Acronym
ja: 頭字語

en: Button alignment
ja: ボタンの位置

en: Numbered list
ja: 番号付きリスト

en: Use theme CSS
ja: テーマCSSを使用

en: Define CSS
ja: CSSを定義

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
ja: 圧縮ファイルに含まれているファイル取り出し、次の場所の新しいフォルダーにコピーしてください。:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
ja: 実際のライブラリーは次の場所で見つけることができます:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
ja: インストール手順

en: Strike-through
ja: 取り消し線

en: Align left
ja: 左揃え

en: Align center
ja: 中央寄せ

en: Align right
ja: 右揃え

en: Justify
ja: 正当化する

en: Horizontal rule
ja: 水平の罫線

en: Paste Text
ja: テキスト貼付け

en: Paste from Word
ja: Microsoft Word からの貼付け

en: Remove format
ja: 書式を削除する

en: Character map
ja: 文字コード表

en: HTML block format
ja: HTMLブロック形式

en: Font style
ja: フォントスタイル

en: Style properties
ja: スタイルのプロパティー

en: Abbreviation
ja: 略語

en: Inserted
ja: 挿入

en: Maximize
ja: 最大化する
