Wysiwyg (7.x-2.0) - en to kn translation catalogue (49 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Superscript
kn: ಸೂಪರ್-ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Redo
kn: ಪುನಃ ಮಾಡು

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Editor
kn: ಸಂಪಾದಕ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Subscript
kn: ಸಬ್‍ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Indent
kn: ಇಂಡೆಂಟ್

en: Print
kn: ಮುದ್ರಿಸು(_P)...

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Cut
kn: ಕತ್ತರಿಸು

en: Paste
kn: ಅಂಟಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Acronym
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತರೂಪ

en: Citation
kn: ಉಲ್ಲೇಖ(Citation)

en: Horizontal rule
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲಿನ ನಿಯಮ

en: Font style
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ವರ್ಗ

en: Check spelling
kn: ಕಾಗುಣಿತ ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Fullscreen
kn: ಪೂರ್ಣಪರದೆ

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ
