Wysiwyg (7.x-2.4) - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Menu
ro: Meniu

en: Theme
ro: Temă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: All
ro: Toate

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Custom
ro: Personalizat

en: Input format
ro: Format de intrare

en: Mode
ro: Mod

en: Table
ro: Tabel

en: Other
ro: Altele

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Select all
ro: Selectaţi tot

en: Basic setup
ro: Setări simple

en: Preformatted
ro: Preformatat

en: Deleted
ro: Şters

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Superscript
ro: Exponent

en: Templates
ro: Şabloane

en: Formats
ro: Formate

en: Automatic
ro: Automat

en: Show blocks
ro: Arată blocurile

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Copy
ro: Copiază

en: Redo
ro: Refacere

en: Italic
ro: Cursiv

en: Hide
ro: Ascunde

en: Source code
ro: Cod sursă

en: Subscript
ro: Indice

en: Indent
ro: Indentare

en: Outdent
ro: Indentare exterioara

en: Unlink
ro: Înlăturați legătura

en: Bullet list
ro: Listă de tip bullet

en: Blockquote
ro: Citat

en: Interface language
ro: Limbajul interfeței

en: Print
ro: Printare

en: Underline
ro: Subliniat

en: Cut
ro: Tăiere

en: Paste
ro: Lipire

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: About
ro: Despre

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: Acronym
ro: Acronim

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Strike-through
ro: Tăiat

en: Align left
ro: Aliniere la stânga

en: Align center
ro: Aliniere la centru

en: Align right
ro: Aliniere la dreapta

en: Justify
ro: Uniformizat

en: Horizontal rule
ro: Linie orizontală

en: Paste Text
ro: Lipire Text

en: Paste from Word
ro: Lipire din Word

en: Remove format
ro: Eliminaţi formatarea

en: Character map
ro: Hartă de caractere

en: HTML block format
ro: Format de bloc HTML

en: Font style
ro: Stil font

en: Abbreviation
ro: Prescurtare

en: Inserted
ro: Inserat

en: Break lock
ro: Rupeți blocajul

en: Styles
ro: Stiluri

en: Text format
ro: Formatare text

en: Maximize
ro: Maximizare
