Wysiwyg (7.x-2.6) - en to hr translation catalogue (54 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Anchor
hr: Sidro

en: Menu
hr: Izbornik

en: Theme
hr: Tema

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: All
hr: Svi

en: Bottom
hr: Dno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Mode
hr: Režim

en: Media
hr: Mediji

en: Table
hr: Tablica

en: Other
hr: Ostalo

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Preformatted
hr: Već formatirano

en: Undo
hr: Poništi

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Formats
hr: Oblici

en: Automatic
hr: Automatski

en: Hide
hr: Sakrij

en: Print
hr: Ispis

en: About
hr: Opis

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: Acronym
hr: Akronim

en: Not installed.
hr: Nije instaliran.

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
hr: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Preuzmi</a>)

en: Configure client-side editors.
hr: Konfiguriraj klijentske uređivače teksta.

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Inserted
hr: Umetnuto

en: Styles
hr: Stilovi

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Wysiwyg profiles
hr: Wysiwyg profili

en: Text formats enabled for rich-text editing
hr: Formati unosa omogućeni za uređivanje obogaćenog teksta.
