Wysiwyg (7.x-2.8) - en to ca translation catalogue (141 entries)

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Top
ca: Part superior

en: Anchor
ca: Àncora

en: Menu
ca: Menú

en: Theme
ca: Tema

en: Unknown
ca: Desconegut

en: table
ca: taula

en: All
ca: Tot

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Media
ca: Multimèdia

en: Table
ca: Taula

en: Other
ca: Altres

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Smiley
ca: Emoticona

en: Create profile
ca: Crea un perfil

en: Basic setup
ca: Configuració bàsica

en: Allow users to choose default
ca: Permet als usuaris triar el predeterminat

en: Buttons and plugins
ca: Botons i connectors

en: Editor appearance
ca: Aparença de l'editor

en: Toolbar location
ca: Ubicació de la barra d'eines

en: Enable resizing button
ca: Habilita el botó de redimensionat

en: Block formats
ca: Formats de bloc

en: Cleanup and output
ca: Neteja i sortida

en: Verify HTML
ca: Verifica l'HTML

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
ca: Converteix les etiquetes &lt;font&gt; a estils

en: Remove linebreaks
ca: Eliminar els salts de línia

en: Apply source formatting
ca: Aplica format de codi

en: CSS path
ca: Camí CSS

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: Word count
ca: Contador de paraules

en: Undo
ca: Desfés

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Templates
ca: Plantilles

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

en: Bold
ca: Negreta

en: Copy
ca: Copia

en: Redo
ca: Refés

en: Italic
ca: Cursiva

en: Hide
ca: Oculta

en: Source code
ca: Codi font

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Outdent
ca: Redueix el sagnat

en: Unlink
ca: Desfés l'enllaç

en: Bullet list
ca: Llista de pics

en: Blockquote
ca: Bloc de cita

en: Interface language
ca: Llengua de la interfície

en: Print
ca: Impressió

en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

en: Underline
ca: Subratllat

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste
ca: Enganxa

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Button alignment
ca: Alineació del botó

en: Example:
ca: Exemple:

en: Citation
ca: Cita

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Not installed.
ca: No instal·lat.

en: %editor profile for %format
ca: Perfil de %editor per %format

en: Enabled by default
ca: Habilitat de forma predeterminada

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
ca: Aquesta opció controla l'alineament de les icones dins de la barra de l'editor.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
ca: Llista separada per comes de formats de bloc HTML. Possibles valors: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
ca: Utilitza el CSS del tema

en: Define CSS
ca: Defineix CSS

en: Editor default CSS
ca: CSS predeterminat de l'editor

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
ca: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descarrega</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
ca: Extreu el fitxer comprimit i copieu el seu contingut en una nova carpeta a la següent ubicació:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
ca: Així que la biblioteca actual es pot trobar a:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
ca: Instruccions d'instal·lació

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
ca: Actualment no hi ha biblioteques d'editor instaŀlades. La següent llista conté una llista dels editors suportats actualment:

en: Configure client-side editors.
ca: Configureu els editors en client.

en: Disable rich-text
ca: Inhabilita el text enriquit

en: Enable rich-text
ca: Habilita el text enriquit

en: The version of %editor could not be detected.
ca: No es pot detectar la versió de %editor.

en: Strike-through
ca: Ratllat

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align center
ca: Alinea al centre

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Justify
ca: Justifica

en: Backcolor
ca: Color de fons

en: Horizontal rule
ca: Línia horitzontal

en: Paste Text
ca: Enganxa text

en: Paste from Word
ca: Enganxa des del Word

en: Remove format
ca: Elimina el format

en: Character map
ca: Mapa de caràcters

en: HTML block format
ca: Format HTML del bloc

en: Font style
ca: Tipus de lletra

en: Clean-up
ca: Neteja

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
ca: Regla horitzontal avançada

en: Advanced image
ca: Imatge avançada

en: Advanced link
ca: Enllaç avançat

en: Auto save
ca: Desat automàtic

en: Emotions
ca: Emoticones

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Safari compatibility
ca: Compatibilitat amb el Safari

en: Separate the teaser and body of this content
ca: Separa el resum i el cos d'aquest contingut

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: Styles
ca: Estils

en: Text format
ca: Format del text

en: Wysiwyg profiles
ca: Perfils del Wysiwyg

en: Maximize
ca: Maximitzar

en: Advanced list
ca: Llista avançada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
ca: Per assignar un editor diferent a un format d'entrada, primer feu clic a "suprimeix" per eliminar l'existent.

en: Auto resize
ca: Canvi de mida automàtic

en: Block format
ca: Format de bloc

en: A Wysiwyg profile is associated with a text format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular text format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
ca: Un perfil Wysiwyg està associat a un format de text. Un perfil Wysiwyg defineix quin editor serà carregat en un format de text particular, quins botons o temes s'habilitaran per l'editor, com es mostre l'editor i algunes altres funcions especifiques de l'editor.

en: Do NOT download the "CKEditor for Drupal" edition.
ca: NO descarregueu l'edició "CKEditor per a Drupal".

en: Advanced CSS styles
ca: Estils CSS avançats
