Wysiwyg (7.x-2.8) - en to gl translation catalogue (179 entries)

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: List
gl: Lista

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: Font
gl: Fonte

en: Top
gl: Superior

en: Anchor
gl: Áncora

en: Menu
gl: Menú

en: Theme
gl: Tema

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: All
gl: Todo

en: Bottom
gl: Botón

en: Custom
gl: Personalizado

en: Mode
gl: Modo

en: BBCode
gl: Código BB

en: Media
gl: Medios

en: Table
gl: Táboa

en: Other
gl: Outro

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Allow users to choose default
gl: Permitir os usuarios elexir o editor predefinido

en: Buttons and plugins
gl: Botóns e extensións

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Toolbar location
gl: Ubicación da barra de ferramentas

en: Enable resizing button
gl: Permitir botón de cambio de tamaño

en: Block formats
gl: Formatos de bloques

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: Verify HTML
gl: Verificar HTML

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
gl: Convertir etiquetas de fontes a estilos

en: Remove linebreaks
gl: Eliminar saltos de líña

en: Apply source formatting
gl: Aplicar formato de código fonte

en: CSS path
gl: Ruta ao CSS

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Word count
gl: Contar palabras

en: Undo
gl: Desfacer

en: Deleted
gl: Borrado

en: Replace
gl: Reemplazar

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Formats
gl: Formatos

en: Automatic
gl: Automático

en: Show blocks
gl: Amosar bloques

en: Bold
gl: Negriña

en: Copy
gl: Copiar

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Source code
gl: Código fuente

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Unlink
gl: Desvincular

en: Bullet list
gl: Lista con viñetas

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Print
gl: Imprimir

en: Underline
gl: Subliñado

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Default theme
gl: Tema predeterminado

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: Button alignment
gl: Alineación dos botóns

en: Example:
gl: Exemplo:

en: Citation
gl: Citación

en: Function reference
gl: Referencia de funcións

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Not installed.
gl: Non instalado.

en: Teaser break
gl: Final do resumo

en: Enabled by default
gl: Activado de forma prestablecida

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
gl: O estado predeterminado do editor para os usuarios que teñan acceso a este perfil. Os usuarios poden sobrescribir este estado si se habilita a seguiente opción.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
gl: Si se permite, os usuarios poderán elexir o seu propio editor predeterminado nas opcións das suas contas de usuario.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
gl: Amosar enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
gl: Determina si se amosa o enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em> debaixo dunha área de texto. Si se deshabilita, utilizase a configuración de usuario ou o valor predeterminado global (ver enriba).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
gl: Esta opción controla se a barra de ferramentas do editor se amosa enriba ou debaixo da área de edición.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
gl: Esta opción controla a alineación dos íconos na barra de ferramientas do editor.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
gl: Si está activado, o editor insertará tabuladores cando se prema TAB e manterá os espacios en branco coma o faría un elemento PRE en HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
gl: Si está activado, as etiquetas que indican tamaños, familia, cor e cor de fondo das fuentes reemplazaránse por estilos CSS en líña.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado, o editor eliminará a maioría dos saltos de líña de contidos. O desactivar esta opción podería evitar conflictos cos filtros de entrada.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado volverá a formatear o HTML insertado. Deshabilitar esta función pode evitar algúns conflictos con formatos de texto.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
gl: Separados por comas lista de formatos de bloque de HTML. Os valores posibles: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
gl: Use tema CSS

en: Define CSS
gl: Definir CSS

en: Editor default CSS
gl: CSS predeterminado do editor

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
gl: Define o CSS que se utiliza no área do editor.<br />
    Usar CSS do tema - carga os estilos do tema actual do sitio.<br />
    Definir CSS - indica unha ruta dende a que cargar os estilos.<br />
    CSS predeterminado do editor - usa os estilos por defecto do editor.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
gl: Si se escolleu Definir CSS na opción superior, introduza unha ruta a un ficheiro CSS ou a unha lista de ficheiros CSS separados por comas.

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
gl: O perfil de Wysiwyg para %format foi gardado.

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
gl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descargar</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
gl: Extraiga o arquivo e copie o seu contido dentro dunha nova carpeta na seguiente ubicación:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
gl: Así que a biblioteca actual pódese atopar en:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
gl: Instruccións de instalación

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
gl: Actualmente non hai librerías de editor instaladas. Esta é unha lista dos editores admitidos neste momento.

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
gl: Está seguro que quere eliminar o perfil para %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
gl: O pefil wysiwyg para %name foi eliminado.

en: Configure client-side editors.
gl: Configurar os editores do lado do cliente.

en: Disable rich-text
gl: Desactivar texto enriquecido

en: Enable rich-text
gl: Activar texto enriquecido

en: The version of %editor could not be detected.
gl: Non se puido determinar a versión de %editor.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
gl: A versión %version instalada do %editor no está soportada.

en: Strike-through
gl: Tachado

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align center
gl: Aliñar o centro

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Justify
gl: Xustificado

en: Forecolor
gl: Cor frontal

en: Backcolor
gl: Cor de fondo

en: Horizontal rule
gl: Línea horizontal

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste from Word
gl: Pegar dende Word

en: Remove format
gl: Eliminar formato

en: Character map
gl: Mapa de caracteres

en: HTML block format
gl: Formato de bloque HTML

en: Font style
gl: Estilo de fonte

en: Create DIV container
gl: Crear contenedor DIV

en: FitWindow
gl: Encaixar ventá

en: Check spelling
gl: Comprobar ortografía

en: Autogrow
gl: Autoexpandir

en: Table drag/resize
gl: Estirar/redimensionar táboa

en: Table: Cell properties
gl: Táboa: Propiedades de cela

en: Table: Insert row after
gl: Táboa: Insertar fila despois

en: Table: Insert column after
gl: Táboa: Insertar columna despois

en: Table: Insert cell after
gl: Táboa: Insertar cela despois

en: Table: Delete rows
gl: Táboa: Borrar filas

en: Table: Delete columns
gl: Táboa: Borrar columnas

en: Table: Delete cells
gl: Táboa: Borrar celas

en: Table: Merge cells
gl: Táboa: Unir celas

en: Table: Horizontal split cell
gl: Táboa: Partir cela horizontalmente

en: Clean-up
gl: Limpar

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
gl: Regra horizontal avanzada

en: Advanced image
gl: Imaxe avanzada

en: Advanced link
gl: Enlace avanzado

en: Auto save
gl: Auto salvado

en: Context menu
gl: Menú contextual

en: Left-to-right
gl: Esquerda a Dereita

en: Right-to-left
gl: Dereita a esquerda

en: Emotions
gl: Emoticonos

en: Inline popups
gl: Elementos emerxentes en líña

en: Insert date
gl: Insertar data

en: Insert time
gl: Insertar hora

en: Paste text
gl: Pegar texto

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Safari compatibility
gl: Compatibilidade con Safari

en: Spell check
gl: Comprobación ortográfica

en: Separate the teaser and body of this content
gl: Separar o resumo do corpo deste contido

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: Styles
gl: Estilos

en: Text format
gl: Formato do texto

en: HTML attributes
gl: Atributos HTML

en: Wysiwyg profiles
gl: Perfís Wysiwyg

en: Div container
gl: Div contenedor

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Advanced list
gl: Lista avanzada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
gl: Para asignar un editor distinto a un formato de texto, faga clic en "eliminar" para quitar primeiro o existente.

en: Auto resize
gl: Adaptación automática

en: Text formats enabled for rich-text editing
gl: Formatos de texto habilitado para edición de texto enriquecido

en: Wysiwyg profile
gl: Perfíl Wysiwyg

en: Allows to edit content with client-side editors.
gl: Permite editar o contido do lado do cliente cos editores.
