Wysiwyg (7.x-2.8) - en to is translation catalogue (45 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Font
is: Leturgerð

en: Top
is: Toppur

en: Anchor
is: Akkeri

en: Menu
is: Valmynd

en: Theme
is: Þema

en: Select a format
is: Veldu forsnið

en: Unknown
is: Óþekkt

en: table
is: tafla

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: All
is: Allt

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Mode
is: Hamur

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Table
is: Tafla

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Undo
is: afturkalla

en: Font size
is: Leturstærð

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Bold
is: Feitletrað

en: Hide
is: Fela

en: Print
is: Prenta

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: About
is: Um

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Text format
is: Textaforsnið
