Wysiwyg (7.x-2.9) - en to el translation catalogue (141 entries)

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Top
el: Κορυφή

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Menu
el: Μενού

en: Theme
el: Θέμα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: All
el: Όλες

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Mode
el: Τρόπος

en: Media
el: Μέσα

en: Table
el: Πίνακας

en: Other
el: Άλλο

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Create profile
el: Δημιουργία προφίλ

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Allow users to choose default
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να επιλέγουν το εξ' ορισμού

en: Buttons and plugins
el: Κουμπιά και αρθρώματα

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Toolbar location
el: Τοποθεσία γραμμής εργαλείων

en: Enable resizing button
el: Ενεργοποίηση πλήκτρου αλλαγής μεγέθους

en: Block formats
el: Μορφές μπλοκ

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Verify HTML
el: Επαλήθευση της HTML

en: Preformatted
el: Προ-μορφοποιημένο

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
el: Μετατροπή των σημάνσεων  &lt;font&gt; σε στυλ

en: Remove linebreaks
el: Αφαίρεση των αλλαγών γραμμών

en: Apply source formatting
el: Εφαρμογή μορφοποίησης κώδικα

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS path
el: Διαδρομή CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Show blocks
el: Εμφάνιση μπλοκ

en: Bold
el: Έντονα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Source code
el: Πηγαίος κώδικας

en: Indent
el: Αύξηση εσοχής

en: Outdent
el: Μείωση εσοχής

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Bullet list
el: Λίστα κουκίδων

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: Button alignment
el: Στοίχιση κουμπιών

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: XSS Filter
el: φίλτρο XSS

en: XSS Filter.
el: Φίλτρο XSS.

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Not installed.
el: Μη εγκατεστημένο.

en: %editor profile for %format
el: προφίλ %editor για %format

en: Enabled by default
el: Ενεργοποιημένο από προεπιλογή

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Editor default CSS
el: Προεπιλεγμένο CSS του επεξεργαστή

en: Installation instructions
el: Οδηγίες εγκατάστασης

en: Disable rich-text
el: Απενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Enable rich-text
el: Ενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Strike-through
el: Διακριτή διαγραφή

en: Align left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Paste Text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Paste from Word
el: Επικόλληση από το Word

en: Remove format
el: Αφαίρεση μορφοποίησης

en: Character map
el: Πίνακας χαρακτήρων

en: HTML block format
el: Μορφοποίηση HTML μπλοκ

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Create DIV container
el: Δημιουργία πλαισίου DIV

en: Check spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Table: Cell properties
el: Πίνακας: Ιδιότητες κελιών

en: Table: Insert row after
el: Πίνακας: Εισαγωγή γραμμής μετά

en: Table: Insert column after
el: Πίνακας: Εισαγωγή στήλης μετά

en: Table: Insert cell after
el: Πίνακας: Εισαγωγή κελιού μετά

en: Table: Delete rows
el: Πίνακας: Διαγραφή γραμμών

en: Table: Delete columns
el: Πίνακας: Διαγραφή στηλών

en: Table: Delete cells
el: Πίνακας: Διαγραφή κελιών

en: Table: Merge cells
el: Πίνακας: Συγχώνευση κελιών

en: Table: Horizontal split cell
el: Πίνακας: Οριζόντιος διαχωρισμός κελιού

en: Clean-up
el: Καθαρισμός

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Advanced horizontal rule
el: Προηγμένη οριζόντια γραμμή

en: Advanced image
el: Προηγμένη εικόνα

en: Advanced link
el: Προηγμένη σύνδεσμος

en: Auto save
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Left-to-right
el: Αριστερά προς δεξιά

en: Right-to-left
el: Δεξιά προς αριστερά

en: Emotions
el: Εικονίδια

en: Insert date
el: Εισαγωγή ημερομηνίας

en: Insert time
el: Εισαγωγή ώρας

en: Paste text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Inserted
el: Παρεμβολή

en: Spell check
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Separate the teaser and body of this content
el: Διαχωρισμός της εισαγωγής και του σώματος αυτού του περιεχομένου

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Styles
el: Στυλ

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Limit allowed HTML tags
el: Περιορίζει τις επιτρεπόμενες ετικέτες HTML

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: <i>Not installed</i>
el: <i>Μη εγκατεστημένο</i>
