Wysiwyg (7.x-2.9) - en to th translation catalogue (64 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Delete
th: ลบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Link
th: ลิงค์

en: Save
th: บันทึก

en: Menu
th: เมนู

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: All
th: ทั้งหมด

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Media
th: สื่อ

en: Table
th: ตาราง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Select all
th: เลือกทั้งหมด

en: Preformatted
th: จัดรูปแบบไว้ล่วงหน้า

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Deleted
th: ลบแล้ว

en: Superscript
th: ตัวยก

en: Show blocks
th: แสดงบล็อก

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Copy
th: คัดลอก

en: Redo
th: ทำซ้ำ

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Editor
th: แก้ไข

en: Hide
th: ซ่อน

en: Subscript
th: ตัวห้อย

en: Indent
th: ย่อหน้า

en: Outdent
th: เยื้อง

en: Unlink
th: ยกเลิกการเชื่อมโยง

en: Bullet list
th: รายการสัญลักษณ์

en: Print
th: พิมพ์

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: Cut
th: ตัด

en: Paste
th: วาง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: Numbered list
th: รายการลำดับเลข

en: Strike-through
th: ขีด

en: Align left
th: จัดชิดซ้าย

en: Align center
th: จัดกึ่งกลาง

en: Align right
th: จัดชิดขวา

en: Justify
th: จัดชิดขอบ

en: Horizontal rule
th: กฎแนวนอน

en: Paste Text
th: วางข้อความ

en: Paste from Word
th: วางจาก Word

en: Remove format
th: ลบรูปแบบ

en: HTML block format
th: รูปแบบ HTML บล็อก

en: Font style
th: รูปแบบตัวอักษร

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ

en: Inserted
th: แทรกแล้ว

en: Styles
th: ลักษณะ

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Limit allowed HTML tags
th: จำกัดการอนุญาตให้ใช้HTMLแท็ก

en: Maximize
th: มากที่สุด
