CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Format
ar: التنسيق

en: Anchor
ar: المرساة

en: Separator
ar: فاصل

en: Table
ar: جدول

en: Undo
ar: تراجع

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Show blocks
ar: عرض الصناديق

en: Copy
ar: نسخ

en: Redo
ar: إعادة

en: Italic
ar: مائل

en: Source code
ar: شفرة المصدر

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Indent
ar: أدنى

en: Outdent
ar: أعلى

en: Unlink
ar: فك ارتباط

en: Bullet list
ar: قائمة نقط

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Cut
ar: قص

en: Paste
ar: لصق

en: Add row
ar: إضافة صف

en: Toolbar
ar: شريط الأدوات

en: Numbered list
ar: قائمة مرقمة

en: Align left
ar: محاذاة يسار

en: Align center
ar: محاذاة بالمنتصف

en: Align right
ar: محاذاة يمين

en: Paste Text
ar: لصق النص

en: Paste from Word
ar: لصق من Word

en: Remove format
ar: حذف التنسيق

en: Font style
ar: نوع الخط

en: Remove row
ar: حذف الصف

en: Toolbar configuration
ar: تهيئة شريط الأدوات

en: Available buttons
ar: الأزرار المتاحة

en: Active toolbar
ar: شريط الأدوات النشط
