CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to bo translation catalogue (43 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Undo
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Superscript
bo: གོང་ཡིག

en: Show blocks
bo: ཚན་པ་སྟོན་པ

en: Bold
bo: སྦོམ་བྲིས

en: Copy
bo: འདྲ་བཤུས

en: Redo
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Italic
bo: གསེག་བྲིས

en: Source code
bo: ཐོག་མའི་སྒྲིག་ཡིག

en: Subscript
bo: འོག་ཡིག

en: Indent
bo: སྐུམ་པ

en: Outdent
bo: ཕྱིར་ལ་འབུར་པ

en: Unlink
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཅོད་པ

en: Bullet list
bo: རྟགས་རིས་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Blockquote
bo: ཚན་པ་ལུང་འདྲེན་པ

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Cut
bo: གཅོད་པ

en: Paste
bo: སྦྱོར་བ

en: Add row
bo: ཕྲེང་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Toolbar
bo: ལག་ཆའི་སྒྲོམ

en: Numbered list
bo: ཨང་རྟགས་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Teaser break
bo: གནད་ཡིག་མཚམས་གཅོད་བྱེད

en: Strike-through
bo: གསུབ་ཐིག

en: Align left
bo: གཡོན་དུ་སྙོམས་སྒྲིག

en: Align center
bo: དཀྱིལ་དུ་སྙོམ་སྒྲིག

en: Align right
bo: གཡས་སུ་སྙོམས་སྒྲིག

en: Justify
bo: ཟུར་སྙོམས་སྒྲིག

en: Horizontal rule
bo: འཕྲེད་ཐིག

en: Paste Text
bo: ཡིག་གེ་སྦྱོར་བ

en: Paste from Word
bo: Word ནས་སྦྱོར་བ

en: Remove format
bo: རྣམ་གཞག་གསུབ་པ

en: Character map
bo: ཡིག་འབྲུའི་འཆར་བཀོད

en: HTML block format
bo: HTML ཚན་པའི་རྣམ་གཞག

en: Font style
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Remove row
bo: ཕྲེང་སྤོ་འབུད།

en: Maximize
bo: ཆེ་སྒྱུར
