CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Image
da: Billede

en: Anchor
da: Anker

en: Separator
da: Skilletegn

en: Table
da: Tabel

en: Undo
da: Fortryd

en: Superscript
da: Hævet

en: Show blocks
da: Vis blokke

en: Bold
da: Fed

en: Copy
da: Kopier

en: Redo
da: Omgør

en: Italic
da: Kursiv

en: Source code
da: Kildekode

en: Subscript
da: Sænket

en: Indent
da: Indrykning

en: Outdent
da: Udrykning

en: Unlink
da: Fjern link

en: Bullet list
da: Punktopstilling

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Underline
da: Understreg

en: Cut
da: Klip

en: Paste
da: Sæt ind

en: Add row
da: Tilføj række

en: Toolbar
da: Værktøjsbjælke

en: Numbered list
da: Nummereret liste

en: Teaser break
da: Resumé-brud

en: Strike-through
da: Gennemstreg

en: Align left
da: Venstrejusteret

en: Align center
da: Centreret

en: Align right
da: Højrejusteret

en: Justify
da: Justeret

en: Horizontal rule
da: Vandret streg

en: Paste Text
da: Indsæt tekst

en: Paste from Word
da: Indsæt fra Word

en: Remove format
da: Fjern formatering

en: Character map
da: Tegnoversigt

en: HTML block format
da: HTML blokformat

en: Font style
da: Skriftstil

en: Remove row
da: Fjern række

en: Maximize
da: Maksimér

en: Group separator
da: Gruppeseparator

en: Toolbar configuration
da: Indstilinger for værktøjslinje

en: Dividers
da: Separatorer

en: Available buttons
da: TIlgængelige knapper

en: Active toolbar
da: Aktiv værktøjslinje

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
da: WYSIWYG-redigering af rich text-felter vha. CKEditor.
