CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Superscript
kn: ಸೂಪರ್-ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Redo
kn: ಪುನಃ ಮಾಡು

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Subscript
kn: ಸಬ್‍ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Indent
kn: ಇಂಡೆಂಟ್

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Cut
kn: ಕತ್ತರಿಸು

en: Paste
kn: ಅಂಟಿಸು

en: Toolbar
kn: ಉಪಕರಣ ಪಟ್ಟಿ

en: Horizontal rule
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲಿನ ನಿಯಮ

en: Font style
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ವರ್ಗ
