CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Image
nl: Afbeelding

en: Format
nl: Opmaak

en: Anchor
nl: Anker

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Table
nl: Tabel

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Show blocks
nl: Blokken weergeven

en: Bold
nl: Vet

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Italic
nl: Cursief

en: Source code
nl: Broncode

en: Indent
nl: Inspringen

en: Outdent
nl: Uitspringen

en: Unlink
nl: Link verwijderen

en: Bullet list
nl: Opsommingslijst

en: Blockquote
nl: Citaat

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: Cut
nl: Knippen

en: Paste
nl: Plakken

en: Add row
nl: Rij toevoegen

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Numbered list
nl: Genummerde lijst

en: Teaser break
nl: Teasereinde

en: Strike-through
nl: Doorhalen

en: Align left
nl: Links uitlijnen

en: Align center
nl: Centreren

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: Justify
nl: Uitvullen

en: Horizontal rule
nl: Horizontale lijn

en: Paste Text
nl: Plakken als platte tekst

en: Paste from Word
nl: Plakken vanuit Word

en: Remove format
nl: Opmaak verwijderen

en: Character map
nl: Bijzondere tekens

en: HTML block format
nl: HTML-blok opmaak

en: Font style
nl: Lettertypevariant

en: Styles
nl: Stijlen

en: Remove row
nl: Rij verwijderen

en: Maximize
nl: Maximaliseren

en: Group separator
nl: Groepverdeler

en: Toolbar configuration
nl: Werkbalk-instelling

en: Dividers
nl: Verdelers

en: Available buttons
nl: Beschikbare knoppen

en: Active toolbar
nl: Actieve werkbalk

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
nl: WYSIWYG-editor voor opgemaakte tekst met behulp van CKEditor.
