CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Table
ro: Tabel

en: Superscript
ro: Exponent

en: Show blocks
ro: Arată blocurile

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Copy
ro: Copiază

en: Redo
ro: Refacere

en: Italic
ro: Cursiv

en: Source code
ro: Cod sursă

en: Subscript
ro: Indice

en: Indent
ro: Indentare

en: Outdent
ro: Indentare exterioara

en: Unlink
ro: Înlăturați legătura

en: Bullet list
ro: Listă de tip bullet

en: Blockquote
ro: Citat

en: Underline
ro: Subliniat

en: Cut
ro: Tăiere

en: Paste
ro: Lipire

en: Add row
ro: Adaugă linie

en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Strike-through
ro: Tăiat

en: Align left
ro: Aliniere la stânga

en: Align center
ro: Aliniere la centru

en: Align right
ro: Aliniere la dreapta

en: Justify
ro: Uniformizat

en: Horizontal rule
ro: Linie orizontală

en: Paste Text
ro: Lipire Text

en: Paste from Word
ro: Lipire din Word

en: Remove format
ro: Eliminaţi formatarea

en: Character map
ro: Hartă de caractere

en: HTML block format
ro: Format de bloc HTML

en: Font style
ro: Stil font

en: Styles
ro: Stiluri

en: Maximize
ro: Maximizare

en: Toolbar configuration
ro: Configurare bară de instrumente

en: Available buttons
ro: Butoane disponibile

en: Active toolbar
ro: Bară de instrumente activă

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
ro: Editare WYSIWYG pentru câmpuri de tip rich text utilizând CKEditor.
