CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Anchor
sv: Ankare

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Table
sv: Tabell

en: Undo
sv: Ångra

en: Superscript
sv: Upphöjd

en: Show blocks
sv: Visa block

en: Bold
sv: Fet

en: Copy
sv: Kopiera

en: Redo
sv: Upprepa

en: Italic
sv: Kursiv

en: Source code
sv: Källkod

en: Subscript
sv: Nedsänkt

en: Indent
sv: Indentera

en: Outdent
sv: Minska indrag

en: Unlink
sv: Ta bort länk

en: Bullet list
sv: Punktlista

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Underline
sv: Understruken

en: Cut
sv: Klipp ut

en: Paste
sv: Klistra in

en: Add row
sv: Lägg till rad

en: Toolbar
sv: Verktygsrad

en: Numbered list
sv: Numrerad lista

en: Teaser break
sv: Brytning för förhandstitt

en: Strike-through
sv: Genomstruken

en: Align left
sv: Vänsterjustera

en: Align center
sv: Centrera

en: Align right
sv: Högerjustera

en: Justify
sv: Justera

en: Horizontal rule
sv: Horisontell linje

en: Paste Text
sv: Klistra in text

en: Paste from Word
sv: Klistra in från Word

en: Remove format
sv: Ta bort format

en: Character map
sv: Teckenkarta

en: HTML block format
sv: Blockformat för HTML

en: Font style
sv: Fontstil

en: Styles
sv: Stilmallar

en: Remove row
sv: Tag bort rad

en: Maximize
sv: Maximera

en: Group separator
sv: Avskiljare för grupp

en: Toolbar configuration
sv: Verktygskonfiguration

en: Dividers
sv: Avskiljare

en: Available buttons
sv: Tillgängliga knappar

en: Active toolbar
sv: Aktiv verktygsrad

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
sv: WYSIWYG-redigering för rika textfält med CKEditor.
