CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Link
fr: Lien

en: Anchor
fr: Ancre

en: Separator
fr: Séparateur

en: Table
fr: Tableau

en: Undo
fr: Annuler

en: Superscript
fr: Exposant

en: Show blocks
fr: Afficher les blocs

en: Bold
fr: Gras

en: Copy
fr: Copier

en: Redo
fr: Refaire

en: Italic
fr: Italique

en: Source code
fr: Code source

en: Subscript
fr: Sous-script

en: Indent
fr: Retrait négatif

en: Outdent
fr: Retrait positif

en: Unlink
fr: Supprimer le lien

en: Bullet list
fr: Liste à puces

en: Blockquote
fr: Citation

en: Underline
fr: Souligner

en: Cut
fr: Couper

en: Paste
fr: Coller

en: Add row
fr: Ajouter une ligne

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: Numbered list
fr: Liste ordonnée

en: Teaser break
fr: Séparation de fin d'accroche

en: Strike-through
fr: Barré

en: Align left
fr: Aligner à gauche

en: Align center
fr: Centrer

en: Align right
fr: Aligner à droite

en: Justify
fr: Justifier

en: Horizontal rule
fr: Règle horizontale

en: Paste Text
fr: Coller le Texte

en: Paste from Word
fr: Coller à partir de Word

en: Remove format
fr: Supprimer le formatage

en: Character map
fr: Table des caractères

en: HTML block format
fr: Format de bloc HTML

en: Font style
fr: Style de police

en: Remove row
fr: Retirer la ligne

en: Insert Teaser Break
fr: Insérer une séparation de résumé

en: Insert Page Break
fr: Insérer un saut de page

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
fr: Le document contient déjà une séparation de résumé. Voulez-vous continuer en la retirant d'abord ?

en: Maximize
fr: Agrandir

en: Group separator
fr: Séparateur de groupes

en: Toolbar configuration
fr: Configuration de la barre d'outils

en: Dividers
fr: Séparateurs

en: Available buttons
fr: Boutons disponibles

en: Active toolbar
fr: Barre d'outils active

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
fr: Editeur WYSIWYG pour les champs de texte riches utilisant CKEditor.
