CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (37 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Format
he: פורמט

en: Anchor
he: עוגן

en: Separator
he: מפריד

en: Table
he: טבלה

en: Undo
he: ביטול

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Show blocks
he: הצגת בלוקים

en: Bold
he: מודגש

en: Copy
he: העתק

en: Redo
he: ביצוע מחדש

en: Italic
he: אלכסון

en: Source code
he: קוד מקור

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Indent
he: הסט פנימה

en: Outdent
he: הסט החוצה

en: Unlink
he: הסרת קישור

en: Bullet list
he: רשימה לא מסודרת

en: Underline
he: קו תחתון

en: Cut
he: גזור

en: Paste
he: הדבקה

en: Toolbar
he: סרגל כלים

en: Numbered list
he: רשימה ממוספרת

en: Strike-through
he: קו באמצע

en: Align left
he: יישור לשמאל

en: Align center
he: יישור למרכז

en: Align right
he: יישור לימין

en: Justify
he: יישור לשני הצדדים

en: Paste Text
he: הדבקת טקסט

en: Paste from Word
he: הדבקה מוורד

en: Remove format
he: הסרת פורמט

en: Font style
he: סגנון גופן

en: Styles
he: סגנונות

en: Toolbar configuration
he: תצורת סרגל הכלים

en: Active toolbar
he: סרגל הכלים הפעיל
