CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Format
hu: Formátum

en: Anchor
hu: Horgony

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Table
hu: Táblázat

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Superscript
hu: Felső index

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: Bold
hu: Vastag

en: Copy
hu: Másolás

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Source code
hu: Forráskód

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Teaser break
hu: Bevezető töréspont

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Styles
hu: Stílusok

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Insert Teaser Break
hu: Bevezető elválasztó beszúrása

en: Insert Page Break
hu: Oldaltörés beszúrása

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Group separator
hu: Csoport elválasztó

en: Toolbar configuration
hu: Eszköztár beállítása

en: Dividers
hu: Elválasztó vonalak

en: Available buttons
hu: Rendelkezésre álló gombok

en: Active toolbar
hu: Aktív eszköztár

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
hu: WYSIWYG szerkesztő (CKEditor) összetett tartalmak mezőihez.
