CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Format
ja: フォーマット

en: Anchor
ja: アンカー

en: Separator
ja: セパレーター

en: Table
ja: テーブル

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Superscript
ja: 上付き文字

en: Show blocks
ja: ブロックを表示

en: Bold
ja: ボールド

en: Copy
ja: コピー

en: Redo
ja: やり直し

en: Italic
ja: イタリック

en: Source code
ja: ソースコード

en: Subscript
ja: 添字

en: Indent
ja: インデント

en: Outdent
ja: インデント解除

en: Unlink
ja: リンクしない

en: Bullet list
ja: 箇条書きリスト

en: Blockquote
ja: ブロック引用

en: Underline
ja: 下線

en: Cut
ja: カット

en: Paste
ja: 貼付け

en: Add row
ja: 行の追加

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: Numbered list
ja: 番号付きリスト

en: Strike-through
ja: 取り消し線

en: Align left
ja: 左揃え

en: Align center
ja: 中央寄せ

en: Align right
ja: 右揃え

en: Justify
ja: 正当化する

en: Horizontal rule
ja: 水平の罫線

en: Paste Text
ja: テキスト貼付け

en: Paste from Word
ja: Microsoft Word からの貼付け

en: Remove format
ja: 書式を削除する

en: Character map
ja: 文字コード表

en: HTML block format
ja: HTMLブロック形式

en: Font style
ja: フォントスタイル

en: Styles
ja: スタイル

en: Remove row
ja: 行の削除

en: Insert Teaser Break
ja: ティーザー区切りを挿入

en: Insert Page Break
ja: 改ページを挿入

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
ja: 文書は既にティーザー区切りを含んでいます。まずそれを削除してから続行しますか?

en: Maximize
ja: 最大化する

en: Group separator
ja: グループの区切り

en: Toolbar configuration
ja: ツールバーの構成

en: Available buttons
ja: 利用可能なボタン

en: Active toolbar
ja: アクティブツールバー

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
ja: CKEditor を使用したリッチテキストフィールドでの WYSIWYG な編集。
