CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Separator
oc: Separador

en: Table
oc: Tablèu

en: Undo
oc: Anullar

en: Bold
oc: Gras

en: Copy
oc: Copiar

en: Italic
oc: Italica

en: Underline
oc: Souligné

en: Cut
oc: Copar

en: Paste
oc: pEGAR

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Justify
oc: Justifier

en: Remove format
oc: Suprimir lo formatatge

en: Font style
oc: Estil de la poliça

en: Styles
oc: Estils

en: Remove row
oc: Enlever la linha
