CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Anchor
fa: لنگر

en: Separator
fa: جداکننده

en: Table
fa: جدول

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Superscript
fa: بالانویس

en: Show blocks
fa: نمایش قالبک‌ها

en: Bold
fa: برجسته

en: Copy
fa: تکثیر

en: Redo
fa: از نو

en: Italic
fa: مایل

en: Source code
fa: کد منبع

en: Subscript
fa: زیرنویس

en: Indent
fa: فاصله از سر خط

en: Outdent
fa: بیرون آمدگی

en: Unlink
fa: از واصلی خارج کردن

en: Bullet list
fa: سجل بولت

en: Blockquote
fa: نقل قول بلاک شده

en: Underline
fa: زیرخط

en: Cut
fa: برش

en: Paste
fa: چسباندن

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Numbered list
fa: سجل عددی

en: Strike-through
fa: خط خورده

en: Align left
fa: چپ‌چین

en: Align center
fa: وسط‌چین

en: Align right
fa: راست‌چین

en: Horizontal rule
fa: خط افقی

en: Paste Text
fa: چسباندن متن

en: Paste from Word
fa: چسباندن از Word

en: Remove format
fa: حذف ورقهت

en: Character map
fa: نقشه کاراکتر

en: HTML block format
fa: طرح قالبک  HTML

en: Font style
fa: استایل فونت

en: Styles
fa: استایل ها

en: Maximize
fa: بیشینه سازی
