CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Format
ru: Формат

en: Anchor
ru: Якорь

en: Separator
ru: Разделитель

en: Table
ru: Таблица

en: Undo
ru: Отмена

en: Superscript
ru: Надстрочный

en: Show blocks
ru: Показать блоки

en: Bold
ru: Жирный

en: Copy
ru: Копировать

en: Redo
ru: Повторить

en: Italic
ru: Курсив

en: Source code
ru: Исходный код

en: Subscript
ru: Подстрочный

en: Indent
ru: Увеличить отступ

en: Outdent
ru: Уменьшить отступ

en: Unlink
ru: Отвязать

en: Bullet list
ru: Маркированный список

en: Blockquote
ru: Цитата

en: Underline
ru: Подчёркивание

en: Cut
ru: Вырезать

en: Paste
ru: Вставить

en: Add row
ru: Добавить строку

en: Toolbar
ru: Панель инструментов

en: Numbered list
ru: Нумерованный список

en: Teaser break
ru: Конец анонса

en: Strike-through
ru: Зачёркнутый

en: Align left
ru: По левому краю

en: Align center
ru: По центру

en: Align right
ru: По правому краю

en: Justify
ru: По ширине

en: Horizontal rule
ru: Горизонтальная черта

en: Paste Text
ru: Вставить текст

en: Paste from Word
ru: Вставить из Word

en: Remove format
ru: Удалить форматирование

en: Character map
ru: Таблица символов

en: HTML block format
ru: Блочные элементы HTML

en: Font style
ru: Формат текста

en: Styles
ru: Стили

en: Remove row
ru: Удалить строку

en: Insert Teaser Break
ru: Вставить разрыв в анонс

en: Insert Page Break
ru: Вставить разрыв страницы

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
ru: Документ уже содержит обрезку анонса. Хотите ли Вы сначала удалить её?

en: Maximize
ru: Максимизировать

en: Group separator
ru: Разделитель группы

en: Toolbar configuration
ru: Конфигурация панели инструментов

en: Dividers
ru: Делители

en: Available buttons
ru: Доступные кнопки

en: Active toolbar
ru: Активная панель

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
ru: WYSIWYG-редактирование для форматированного текста с использованием CKEditor.
