CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Link
th: ลิงค์

en: Format
th: รูปแบบ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Table
th: ตาราง

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Superscript
th: ตัวยก

en: Show blocks
th: แสดงบล็อก

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Copy
th: คัดลอก

en: Redo
th: ทำซ้ำ

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Subscript
th: ตัวห้อย

en: Indent
th: ย่อหน้า

en: Outdent
th: เยื้อง

en: Unlink
th: ยกเลิกการเชื่อมโยง

en: Bullet list
th: รายการสัญลักษณ์

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: Cut
th: ตัด

en: Paste
th: วาง

en: Numbered list
th: รายการลำดับเลข

en: Strike-through
th: ขีด

en: Align left
th: จัดชิดซ้าย

en: Align center
th: จัดกึ่งกลาง

en: Align right
th: จัดชิดขวา

en: Justify
th: จัดชิดขอบ

en: Horizontal rule
th: กฎแนวนอน

en: Paste Text
th: วางข้อความ

en: Paste from Word
th: วางจาก Word

en: Remove format
th: ลบรูปแบบ

en: HTML block format
th: รูปแบบ HTML บล็อก

en: Font style
th: รูปแบบตัวอักษร

en: Styles
th: ลักษณะ

en: Maximize
th: มากที่สุด

en: Toolbar configuration
th: การกำหนดค่าแถบเครื่องมือ

en: Available buttons
th: ปุ่มที่พร้อมใช้งาน

en: Active toolbar
th: แถบเครื่องมือที่ใช้งาน

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
th: WYSIWYG แก้ไขสำหรับช่องรับข้อมูลแบบ rich text โดยใช้ CKEditor
