CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Format
tr: Biçim

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Separator
tr: Ayraç

en: Table
tr: Tablo

en: Undo
tr: Geri al

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Show blocks
tr: Blokları göster

en: Bold
tr: Koyu

en: Copy
tr: Kopyala

en: Redo
tr: İleri al

en: Italic
tr: Eğik

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Indent
tr: Girinti

en: Outdent
tr: Çıkıntı

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Bullet list
tr: Madde işaretli liste

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Cut
tr: Kes

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: Strike-through
tr: Üstü çizili

en: Align left
tr: Sola yasla

en: Align center
tr: Ortala

en: Align right
tr: Sağa yasla

en: Justify
tr: Hizala

en: Horizontal rule
tr: Yatay çizgi

en: Paste Text
tr: Metin Yapıştır

en: Paste from Word
tr: Word'den Yapıştır

en: Remove format
tr: Biçimlendirmeyi kaldır

en: Character map
tr: Karakter haritası

en: HTML block format
tr: HTML bloğu biçimi

en: Font style
tr: Yazı sitili

en: Styles
tr: Biçemler

en: Remove row
tr: Satırı kaldır

en: Maximize
tr: Büyült

en: Toolbar configuration
tr: Araç çubuğu yapılandırması

en: Available buttons
tr: Kullanılabilir düğmeler

en: Active toolbar
tr: Etkin araç çubuğu

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
tr: CKEditor kullanarak zengin metin alanları için WYSIWYG düzenlemesi.
