CKEditor for WYSIWYG Module (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Format
uk: Формат

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Separator
uk: Розділювач

en: Table
uk: Таблиця

en: Undo
uk: Скасувати

en: Superscript
uk: Надрядковий індекс

en: Show blocks
uk: Показати блоки

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Copy
uk: Копіювати

en: Redo
uk: Повторити

en: Italic
uk: Курсив

en: Source code
uk: Вихідний код

en: Subscript
uk: Підрядковий індекс

en: Indent
uk: Збільшити відступ

en: Outdent
uk: Зменшити відступ

en: Unlink
uk: Прибрати посилання

en: Bullet list
uk: Ненумерований список

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Underline
uk: Підкреслений

en: Cut
uk: Вирізати

en: Paste
uk: Вставити

en: Add row
uk: Додати рядок

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Numbered list
uk: Нумерований список

en: Teaser break
uk: Розрив заголовка

en: Strike-through
uk: Перекреслений

en: Align left
uk: Вирівняти вліво

en: Align center
uk: По центру

en: Align right
uk: Вирівняти вправо

en: Justify
uk: По ширині

en: Horizontal rule
uk: Горизонтальна лінія

en: Paste Text
uk: Вставити текст

en: Paste from Word
uk: Вставити з Word

en: Remove format
uk: Прибрати формат

en: Character map
uk: Таблиця символів

en: HTML block format
uk: HTML-формат блоку

en: Font style
uk: Стиль шрифту

en: Styles
uk: Стилі

en: Remove row
uk: Вилучити рядок

en: Insert Teaser Break
uk: Вставити розрив анонса

en: Insert Page Break
uk: Вставити розрив сторінки

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
uk: Документ вже містить розрив анонса. Продовжити з його видаленням?

en: Maximize
uk: Максимізувати

en: Group separator
uk: Розділювач групи

en: Toolbar configuration
uk: Конфігурація панелі інструментів

en: Dividers
uk: Розділювачі

en: Available buttons
uk: Доступні кнопки

en: Active toolbar
uk: Активна панель інструментів

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
uk: WYSIWYG-редагування для полей форматованого тексту за допомогою CKEditor.
