Wysiwyg API template plugin (7.x-2.7) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Export data
fr: Exporter les données

en: Import data
fr: Données à importer

en: Template Name
fr: Nom du gabarit

en: Template Description
fr: Description du gabarit

en: export
fr: exporter

en: Add Template
fr: Ajouter un gabarit

en: Delete Template
fr: Supprimer le gabarit

en: The template has been deleted.
fr: Le gabarit a été supprimé.

en: Wysiwyg templates
fr: Gabarits Wysiwyg

en: Create and modify Wysiwyg templates
fr: Créer et modifier des gabarits Wysiwyg

en: WYSIWYG Template
fr: Gabarit WYSIWYG
