xapian (7.x-1.0-rc1) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Type
ast: Triba

en: Search
ast: Guetar

en: Display
ast: Pantalla

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Database port
ast: Puertu de la base datos
