xapian (7.x-1.0-rc1) - en to bg translation catalogue (5 entries)

en: Type
bg: Тип

en: Search
bg: Търсене

en: Display
bg: Дисплей

en: Performance
bg: Производителност

en: Database port
bg: Порт на базата данни
