xapian (7.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Type
de: Typ

en: Logging
de: Protokollierung

en: Search
de: Suche

en: Display
de: Anzeigen

en: Database
de: Datenbank

en: Performance
de: Leistung

en: Excluded node types
de: Nodetypen ausschließen

en: Local
de: Lokal

en: Remote
de: Entfernt

en: Database server
de: Datenbank-Server

en: Database port
de: Datenbankport
