xapian (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Search
fa: جستجو

en: Display
fa: نمایش

en: Performance
fa: کارایی

en: Database port
fa: درگاه پایگاه داده
